L Ö R D A G!
Hej fina du! Hur har din lördag varit hittills? Hade lite planer som blev framflyttat till annat datum och egentligen hade jag anmält mig till en bloggmiddag men avbokade den då jag hade detta andra inplanerat.
Med inga planer i bagaget idag packade vi ihop övernattningskläder, vagn och oss själva i bilen imorse! Körde inom Lidl och handlade lite frukostbullar och sen körde vi ut till mamma för frukost. Hann med att hämta ut ett paket imorse också, äntligen har jag hittat en fotsack till Tuva-Li’s vagn som tillhör den. Nu kan hon sitta varmt och gott i vagnen under kalla promenader.
Efter frukosten hos mamma packade vi in oss i deras bil och körde ut till Höganäs och deras vårmarknad! En mysig förmiddag med massa promenad, känns i benet men skönt att kunna röra sig någorlunda. Blev en ny mössa till Tuva-Li från en som sålde hemmasydda mössor, jättefin!
Nu ska vi strax äta middag här hos mamma och sen övernattar vi här till imorgon! Uppdaterar bättre ikväll och svarar även på alla kommentarer då. Kram så länge ♥
12 kommentarer
elin
Mysig dag du verkar ha haft , hoppas du får en fortsatt bra kväll<3
Sofia Werlin: mammalivet och hälsolivet
Ja sen blev lugn och mysig 🙂
Mirre - Sweetwords
Otroligt söt mössa
Sofia Werlin: mammalivet och hälsolivet
Visst är den! Newbie <3
Silly Me
Låter som en mysig dag! 🙂
Sofia Werlin: mammalivet och hälsolivet
Jättemysig! 🙂
Karoline
Så fin mössa!♡ trevlig valborg!
Sofia Werlin: mammalivet och hälsolivet
Ja visst är den! Newbie har så mycket fint 🙂
★ Orsakullan som blev mamma vid 20, numera även lärare & doula ★
Men så mysigt med vårmarknad 🙂
Sofia Werlin: mammalivet och hälsolivet
Jättemysigt! 🙂
Sofie - Livet på landet med tre små
Hoppas ni hade en mysig lördag!
Sofia Werlin: mammalivet och hälsolivet
Det hade vi! Ni med hoppas jag 🙂